• גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט

תכנית המתאר החדשה נכנסת להילוך מואץ

תכנית המתאר החדשה נכנסת להילוך מואץ (הגדל)

תכנית המתאר החדשה של העיר נכנסת להילוך מואץ ולאחרונה הוצגו עקרונות התוכנית בפני קבוצות המיקוד של התושבים

ראש העיר יוסי שבו: "העיר נס ציונה התפתחה בעשורים האחרונים ללא תכנית מתאר מסודרת מאחר והתכנית האחרונה היא משנת 1971. זאת הסיבה שהחלטנו לאשר תכנית מתאר חדשה ומזה שנתיים אנו נמצאים בתהליך לגיבושה. תכנית זו מתבססת על שני עקרונות חשובים: העיקרון הראשון והעיקרי הינו רצון התושבים. בהתבסס על עיקרון זה שאלנו את התושבים כיצד היו רוצים לראות את העיר בעוד עשור או שניים ובהקשר זה יש לציין שחלק מעמדת התושבים היא גם עמדתי שלי. עיקרון שני הוא התבססות על תכניות מתאר מחוזיות וארציות שמצד אחד מנחות אותנו ומצד שני מגבילות אותנו. לסיכום, אנו רוצים לראות את נס ציונה כעיר השונה מהערים שמסביבנו, מוקפת שטחים ירוקים, עם אזורי תעשייה  מתקדמים שיספקו תעסוקה לתושבי העיר ועם מערכת חינוך מפותחת".    

בחודש פברואר התקיימה ישיבה של מליאת בניין עיר של עיריית נס ציונה, כחלק מגיבוש תכנית מתאר חדשה לנס ציונה, המקודמת על ידי עיריית נס ציונה, בהובלת אגף ההנדסה.

התכנית החדשה, שמטרתה לסייע בעיצוב מדיניות התכנון העירוני של נס-ציונה בעשורים הקרובים,  עברה תהליך של גיבוש ואישור במספר שלבים:
• לימוד יסודי של רצונות ציבור תושבי העיר וצרכיהם באמצעות סקרים ובשיתוף ציבור ממוקד
• עבודה מאומצת עם צוותי העירייה – ראש העיר, מהנדס העיר ומחלקת תכנון עיר
• תאום ראשוני עם לשכת התכנון של הועדה המחוזית,

עם סיום התהליך, גיבש צוות התכנון את העקרונות המרכזיים וכיווני הפיתוח של העיר לעשרות השנים הבאות.

עקרונות התכנית הוצגו בפני מליאת הועדה המקומית בראשותו של ראש העיר יוסי שבו , ולאחר מכן הוצגו עקרונות התכנית, בפני קבוצת מיקוד של תושבי העיר אשר מלווה את התכנית מזה שנה וחצי ובמעמד ראש העיר יוסי שבו ובנוכחות מהנדס העיר אד' קיריל קוזיול וצוות אגף הנדסה.

צוות התכנון בראשותה של אדריכלית נעמה מליס, כולל מומחים בתחומים השונים בהם עוסקת התכנית לרבות : נוף, סביבה , כלכלה עירונית ,תחבורה , חברה ועוד
המפגש המרתק בין היועצים והמתכננים לבין המאפיינים המיוחדים של  נס ציונה הוליד תכנית ייחודית ומקורית אשר איכויותיה יוכלו לקבע את צביון העיר ולשמור עליו לשנים רבות .

לקריאת חזון התוכנית - לחצו כאן


לאחר ברכת הדרך של מליאת הועדה המקומית נכנס צוות תכנית המתאר להליך מואץ של הכנת מסמכים מפורטים אשר מתרגמים את הרעיונות היפים להוראות ותשריטים ברורים וחד משמעיים.

 

איסוף וניתוח נתונים
שיתוף הציבור
חזון מטרות וערכים
חלופות תכנון
גיבוש חלופה נבחרת
המלצת הפקדה בוועדה המקומית
המלצת הפקדה בוועדה המחוזית
הפקדה לעיון הציבור
הליכי אישור סופי
עבור לתוכן העמוד